Vaikų dantų gydymas
Vaikams pirmiausia dygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn.), vėliau, nuo 5 iki 14 metų, jie keičiasi – išdygsta nuolatiniai dantys. Jau išdygus pirmajam dantukui jį būtina valyti. Tam galima naudoti specialius šepetėlius, kurie užsimauna ant piršto, arba tiesiog marlės gabalėlį. Pasta nereikalinga. Kai dantukų padaugėja, reikia nupirkti vaikišką šepetėlį ir vaikiškos dantų pastos, kurioje būtų saugus fluoro kiekis (iki 500 ppm). Vaikas gali valytis dantukus pats, tačiau prieš tai arba po to tėveliai turi padėti. Vaikams iki 6 metų išsivalyti dantis turi padėti tėvai. Kol vaikas nemoka rašyti, tinkamai išsivalyti dantų jis nesugebės. Dantų pasta turi būti vaikiška, mat vaikai mėgsta ją nuryti. Jei kyla klausimų ar reikia pagalbos, mūsų gydytojai išmokys ir vaiką, ir Jus, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir visą burnos ertmę.
Daug tėvelių mano, kad pieninių dantų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Deja… Reikia nepamiršti, kad po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra nuolatinio danties užuomazga. Taigi jei sugenda ar supūliuoja pieninis dantukas, nukenčia ir po juo esantis nuolatinis dantis. Tai gali lemti pakitusią nuolatinio danties spalvą, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų, silpnėja bendra organizmo būklė, nes jis nuolat kovoja su infekcija. Vaikas darosi irzlus, neatsparus įvairioms ligoms, ypač peršalimo. Jei dantis laiku nesugydomas, jį ima skaudėti. Tai vaikui sukelia stresą, atsiranda baimė. Dantis gali būti skausmingas vos prisilietus, o tai labai apsunkina gydymą, vaikas patiria dar didesnę baimę ir stresą.
Taigi pieninius dantukus gydyti BŪTINA ir tai reikia daryti laiku, nelaukiant, kol pradės skaudėti. Labai svarbus vaidmuo einant pas dantų gydytoją tenka tėvams. Vaikui būtina paaiškinti, kokia svarbi yra burnos ertmės priežiūra, profilaktinis patikrinimas ir gydymas. Jokiu būdu negalima vaiko gąsdinti dantų gydytoju, apsilankymus pas jį traktuoti kaip bausmę ar vaikui girdint kalbėti, kaip „baisu“ pas dantų gydytojus ar kaip patys bijote.
Šiais laikais gydymas yra neskausmingas, todėl tikrai nesukels mažyliui blogų emocijų ir neliks nemalonių prisiminimų. Gydytojas vaikui nuolat pasakoja, kas bus daroma toliau. Klinikoje naudojamos vaikiškos plombos, jos yra įvairiausių spalvų, vaikas gali išsirinkti, kokios nori. Stengiamės, kad vaikui būtų linksma, niekas nekeltų baimės. Gydytojas be tėvų pagalbos to padaryti nesugebės. Vaikas pas gydytoją turi ateiti nuteiktas teigiamai, jis turi suprasti, kad gydytojas nori jam tik padėti, o ne sukelti skausmą ar už ką nors nubausti. Motyvuoti vaikai patys noriai rūpinasi, kad dantys būtų sveiki ir gerai prižiūrimi.
Pasistenkime kartu, kad vaikai augtų sveiki ir linksmi.